Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 11 iPhone ve iPad kullanıcılarının beğenisine sunuldu.

2.03 GB’lık büyüklüğündeki güncelleme TSİ 20.00 itibari ile ülkemizde de indirilmeye açıldı.

Peki iOS 11’de yer alacak yenilikler neler?

Açıklamada, iOS 11’in kullanıcıların mobil aygıtlarındaki fotoğraf, galeri ve sesli komut sistemi Siri’ye yenilikler getirdiği vurgulanırken, “artırılmış gerçeklik” (augmented reality) özelliğini de destekleyeceği bilgisi paylaşıldı.

iOS 11 sayesinde iPhone ve iPad kameralarının daha profesyonel fotoğraflar çekebileceğine dikkat çekilen açıklamada, artırılmış gerçeklik özelliğini destekleyen iOS 11’in kullanıcılara interaktif oyun oynama, alışveriş yapabilme ve gerçek dünya görüntüleri üzerine sanal içerik yükleme imkanı sağlayacağı ifade edildi.

Açıklamada, Siri’nin kullanıcıların ses tonuna ve konuşma hızına daha duyarlı hale geldiği bilgisine yer verilirken, Siri’nin İngilizce’den Çince (Mandarin), Fransızca, Almanca, İtalyanca veya İspanyolca’ya sesli çeviri yapabildiği kaydedildi.

Ayrıca, iOS 11 sayesinde kullanıcıların arkadaşları ve aile bireyleriyle Apple Pay üzerinden para alımı ve gönderimi yapabileceğinin altı çizilen açıklamada, iOS 11’in sürüş esnasında sürücülere “rahatsız etmeyin” özelliğini de seçenek olarak tanıyacağı belirtildi.

iPad uygulamalarına ve dökümanlarına daha hızlı erişim sağlayacak ve dosyaları “sürükle-bırak” tekniğiyle daha çabuk taşıyacak iOS 11’in, Apple kaleminin iPad Pro ile daha entegre halde çalışmasına da olanak sağlayacağı vurgulandı.

Kullanıcılar, iPhone veya iPad’lerinde sırasıyla “ayarlar-genel-yazılım” güncelleme seçeneklerini takip ederek iOS 11’i indirebilecek.

Uzmanlar, kullanıcıların iOS 11’i indirmeden önce mobil cihazlarındaki bilgileri iCloud’a yedeklemelerini tavsiye ediyor.

Peki İOS 11 hangi iPhone ve iPad’lere yüklenebilecek?

 

 • iPhone 7 Plus ,iPhone 7

  • iPhone 6s Plus ,iPhone 6s

   iPhone 6 Plus,iPhone 6

   iPhone SE,iPhone 5s

   • iPhone 5C ve öncesi iPhone’lar iOS 11 güncellemelesi alamayacak.
   • 6’ncı nesil iPod Touch

    Yeni 9.7 inç iPad

    12.9 inç iPad Pro

    • 9.7 inç iPad Pro

     iPad Air ve Air 2

     iPad mini 2,3,4,5

   iOS 11 pek çok iPhone kullanıcısının beğenisini kazanacak bir düzeltmeye ev sahipliği yapacak.

   Yeni iOS ile Siri artık çeviri özelliğine de kavuşacak. Siri ile, İngilizce, Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca arasında sesli çeviri yapabilecek.

   iPhone’unuz ile bir kafede veya başka bir yerde ücretsiz wi-fi’ya bağlandığınızda telefonunuz daha sonra burada internete bağlanmak için sizden onay almadan bu işlemi otomatik gerçekleştiriyor.Ancak kullanıcıları her seferinde şifre girmekten kurtaran bu özelliğin bir de bedeli var: sinyallerin çok düşük olduğu yerlerde bile wi-fi’ya bağlanarak kullanıcıların internet hızını düşürmek.

   iOS 11’in beta’sında yer alan özellik sinyallerin düşük olması durumunda otomatik bağlanma özelliğini devre dışı bırakacak.

   iOS 11 ile kullanıclar mesajlaşırken birbirlerine Apple Pay üzerinden para yollayabilecekler.

Check Also

Lenovo S1 Ekran Değişimi

    Lenovo S1 Ekran Değişim Fiyatı 47$ dir.